„Człowiek nie może zrozumieć u innych tego, czego sam nie przeżył.”

Hesse Hermann

 

Tęsknimy za zrozumieniem i za rozmową, gdy ktoś słucha nas, a nie tylko siebie. Ilość trudnych doświadczeń jest też bogactwem w dialogu. Gdy je posiadasz, nie tylko słuchasz, ale też rozumiesz. W tym celu poza strefami dla niezdiagnozowanych, gdzie czekają na Was artykuły o tematyce medycznej i woli walki, stworzyliśmy miejsce na stronie poświęcone zamieszczaniu linków do wywiadów z inspirującymi osobami, wspierającymi niezdiagnozowanych, którzy dzielnie znoszą nową rzeczywistość, z jaką są zmuszeni uczyć się żyć.

Wywiad z psycholog i twórczynią strony psycholog-pisze.pl 

https://www.niezdiagnozowani.com/post/macie-prawo-byc-zmeczeni-terapeutka-monika-kotlarek-dla-niezdiagnozowanych

Wywiad z Justyną Gul - dziennikarką, Biblioterapeutką, twórczynią strony Qultura Słowa o bohaterach niosących zrozumienie w cierpieniu:

https://www.niezdiagnozowani.com/post/biblioterapia-w-obliczu-choroby-wywiad-o-ksiazkach-ktore-niosa-zrozumienie

Wywiad z Jamee Lee - amerykańską terapeutką i doradcą z zakresu zwiększania jakości życia i relacji. Lata cierpienia i braku diagnozy stały się dla niej inspiracją do metod terapeutycznych dla klientów:

https://www.niezdiagnozowani.com/post/niezdiagnozowani-lacza-sie-globalnie-global-bond-between-the-undiagnosed

Wywiad z Łukaszem Krasoniem - mówcą motywacyjnym i aktywistą społecznym o tym, jak ważna jest szeroka perspektywa postrzegania niepełnosprawności oraz integracja środowisk osób dotkniętych słabością ciała

https://www.niezdiagnozowani.com/post/autentycznosc-i-integracja-szansa-na-przelom

​​

Wersja audio wywiadu z Panią Martą Rybarczyk, aktywistką społeczną zainspirowaną przez chorobę SM do walki z szufladkowaniem niepełnosprawności ukrytej oraz założycielką strony szkołyrozmowy.

Wywiad SzkolyRozmowy.pl Marta Rybarczyk
00:00 / 28:39